Як позбутися від пустоцвіту на кабачках: 5 порад

Сад, город, дача

Кабачки – одна із самих невибагливих культур на наших городах. Однак і з ними часто виникають проблеми. Наприклад, вони можуть почати давати виключно пустоцвіти і зовсім відмовитися зав’язувати плоди.

З цією проблемою стикаються багато хто. Але, звичайно, частіше за все це відбувається з городниками початківцями. Адже, як правило, велика кількість пустоцвітів – це результат неправильного догляду за кабачками.

У цій статті я розповім, чому кабачки можуть відмовитися давати жіночі квітки з зав’язями і як можна виправити цю ситуацію. Я впевнена, що ця інформація багатьом стане в нагоді. Особливо, тим, хто тільки робить перші кроки в нелегкій городній справі.

Чому з’являється пустоцвіт на кабачках і як це виправити

1. Свіже насіння

Як не дивно, у випадку з кабачками свіже насіння (які були зібрані в минулому сезоні) не завжди бувають запорукою багатого врожаю. Навіть навпаки – дуже часто кабачки з такого насіння дають досить багато пустоцвіту і відмовляються зав’язувати плоди.

Саме тому краще дати насінню полежати трохи довше. Ідеально, якщо перед їх посівом пройде пару років після збору. Тоді ймовірність отримати гарний урожай буде в рази вище.

2. Рясний полив

На самому початку цвітіння не варто регулярно і рясно поливати кабачки. Це може привести до формування виключно чоловічих квітів (пустоцвітів), які не здатні давати зав’язі.

Щоб стимулювати появу жіночих квіток, з яких потім з’являться плоди, необхідно підсушувати ґрунт у кабачків. Їй потрібно давати практично повністю просихати, щоб кабачки виявилися в стресових умовах, які переключать їх ресурси на “виживання” – тобто на формування плодів.

3. Спекотна погода

Пустоцвіти і відсутність зав’язей – це часте явище в спеку. В цей час кабачки зазвичай повністю зупиняють плодоношення і переходять “в режим очікування”.

У цьому випадку нічого не залишається, як тільки чекати, коли спека спаде, і кабачки знову зможуть продовжити активно цвісти і плодоносити. Але і тут важливо пам’ятати про полив – навіть у спеку намагайтеся не поливати кабачки надто рясно.

4. Загущені посадки

Занадто близька посадка рослин один до одного теж заважає нормальному цвітінню і запиленню кабачків. Кущі закривають один одному доступ до світла і повітрю, тому не можуть повноцінно розвиватися.

Щоб цього не сталося, вкрай важливо дотримуватися рекомендацій виробника насіння при посадці конкретного сорту кабачків. У кожного сорту можуть бути свої особливості (розмір листя, розростання і т.д.), тому в кожному випадку рекомендована відстань між рослинами може бути різною. Звертайте на це увагу.

5. Брак харчування

І, звичайно, ще один важливий фактор, який здатний негативно вплинути на цвітіння і плодоношення кабачків – це нестача поживних речовин.

Обов’язково підживлюйте кабачки і робіть це регулярно. І зверніть увагу на те, що в період цвітіння їм в обов’язковому порядку потрібні добрива, які містять відразу три важливі елементи: азот, фосфор і калій. Саме завдяки цьому поєднанню поживних речовин можна стимулювати розвиток жіночих квітів, які будуть перетворюватися в плоди.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina