Як правильно вкоренити живці троянд влітку

Сад, город, дача

У червні закінчується перша хвиля цвітіння троянд. В цей час зазвичай обрізаю верхівки пагонів троянд до листка. Ця літня обрізка необхідна, щоб троянди швидше дали нові пагони з бутонами і почалася їхня друга хвиля цвітіння.

Після літньої обрізки троянд отримую живці для розмноження троянд. Таким способом літнього живцювання можна розмножувати будь-які сорти троянд, але деякі вкорінюються добре, а є сорти і групи троянд, які погано піддаються укоріненню.

Нарізаю живці, роблячи косий зріз під нижньою брунькою у напрямку її зростання, відраховую три листка і над третьою брунькою другий зріз роблю на висоті 1 -2 см. Нижній лист потрібно видалити, верхні два підрізати. Прибирати все листя на живцях не можна, так як без них не почнуть рости корені.

Для посадки живців троянд потрібно вибрати тінисте місце в саду, де прохолодно і волога довше зберігається в ґрунті. Відмінне місце для вкорінення живців – пристовбурні круги плодових дерев.

Землю потрібно добре розпушити на глибину 10-15 см.

Нижні зрізи живців занурити в препарат який стимулює зростання коренів (у мене Корневін). Садити живці, заглиблюючи до другої бруньки.

Як правильно вкоренити живці троянд влітку

Для живців потрібно створити парничок з підвищеною вологістю, можна їх накрити прозорою пластиковою пляшкою. У мене знайшлися пластикові горщики, на верху у горщиків є дренажні прорізи для надходження повітря.

Як правильно вкоренити живці троянд влітку

Якщо використовуєте обрізки пластикових пляшок, то обов’язково робіть отвори з боків або вгорі. Живці повинні отримувати повітря і світло, тому їх не можна накривати непрозорими щільними ємностями.

Тепер чекаю приблизно місяць, якщо у посаджених живців троянд з’явилися паростки в пазухах верхніх листочків, значить процес вкорінення йде успішно.

З появою паростків у живців, не поспішайте прибирати парнички і пересаджувати їх на постійне місце.

Якщо живці троянд вкорінятися, вони будуть зимувати на тому ж місці. На другий рік при гарному розвитку живців проведіть акуратну пересадку троянд на постійне місце.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina