Який осінній догляд за виноградом забезпечить відмінний врожай в наступному році

Сад, город, дача

Осінній догляд за виноградом – це важливі процедури, пропускати які не можна. Від цього залежить, наскільки добре рослина перенесе зиму і яким буде новий урожай. Правильний догляд забезпечить надійний захист виноградного куща від паразитів і різних хвороб.

Давайте дізнаємося, які доглядаючі процедури потрібно обов’язково провести осінню для винограду, щоб в новому сезоні отримати гарний урожай.

Полив

Після завершення збирання врожаю, немає необхідності в регулярному поливі винограду, особливо, якщо стоїть не спекотна погода. Перед настанням холодів потрібно обов’язково провести полив.

Саме завдяки глибокому зволоженню ґрунту рослина легше адаптується до майбутнього похолодання. А коренева система отримує захист від різких перепадів температури.

Який осінній догляд за виноградом забезпечить відмінний врожай в наступному році

Полив виконується під корінь. Якщо ґрунт сильно пересохлий, і з’явилися тріщини, перед зволоженням потрібно провести розпушування ґрунту.

Обприскування

Ця процедура необхідна для захисту виноградника від поширення шкідників і хвороб. Проводиться обприскування після того, як з рослини опаде все листя. Необхідно почекати, поки не закриються бруньки.

Ефективний засіб – залізний купорос. Для обробки молодої рослини готується розчин з 100 г речовини, розчинені у відрі води (10 л). Для дорослого куща потрібно більш концентрований засіб – розчин купоросу 3%. Обробляються як пагони, так і ґрунт навколо.

Внесення добрив

Восени необхідно обов’язково провести підживлення винограду. Використовувати з цією метою можна як органічні, так і мінеральні добрива.

Якщо буде застосовуватися компост, він повинен добре перепріти. Свіжий продукт заборонений. Використовувати можна компост, якому не менше двох років. Вноситься продукт безпосередньо під корінь.

Під час перекопування ґрунту додається перегній, так як в його складі знаходиться багато корисних елементів. Це відмінний засіб як для молодих, так і дорослих кущів. Перегній можна вносити не тільки в чистому вигляді, але і перемішавши з компостом.

Обрізування

Залежно від кліматичних умов у конкретному регіоні підбирається час проведення обрізки. У більшості випадків ця процедура виконується після настання перших заморозків. Важливо, щоб з лози повністю облетіло листя.

Обрізаються пагони гострим і попередньо продезинфікованим секатором. Важливо, щоб зріз вийшов гладким і рівним. За допомогою гострої садової пили видаляються товсті багаторічні гілки.

Укриття на зиму

Перед настанням морозів виноградні кущі потрібно обов’язково вкрити. Найпростіший варіант – утеплення ґрунтом. Спочатку пагони пригинаються до землі, потім закріплюються дугами і присипаються родючим ґрунтом шаром не менше 15 см.

Можна використовувати як укриття і суху солому, тирсу або добре висушену траву, ялинове гілля і навіть сніг.

Який осінній догляд за виноградом забезпечить відмінний врожай в наступному році

А як осінню за виноградом доглядаєте ви? Діліться в коментарях своїм досвідом і знаннями з початківцями виноградарями.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina