Малина розростається і захоплює ділянку – посадіть поруч ці рослини: вони не дозволять їй це робити

Сад, город, дача

Малину люблять всі, садять на своїй ділянці багато. Зіткнувшись з «звичкою» цієї рослини розростатися і захоплювати територію, деякі засмучуються, думаючи, що запобігти цьому лиху неможливо без регулярної, стомлюючої боротьби з її численними пагонами за допомогою лопати. Однак є більш легкі способи, які допоможуть зупинити розростання малини і захоплення нею всієї ділянки.

Чому малина так розростається

Проблема ця виникає через непросту побудову кореневої системи малини, маса додаткових коренів якої стають причиною постійного виникнення нової прикореневої порослі. Таким чином один кущ цієї культури може сильно потіснити розташовані поблизу інші рослини.

Малина розростається і захоплює ділянку - посадіть поруч ці рослини: вони не дозволять їй це робити

У молодого паростка малини в перший рік його розвитку починає формуватися кореневище і стебло невеликої висоти.

На другий рік на кущі можна помітити вже плодові гілочки, а внизу – перші пагони заміщення. Саме в цей період формуються дочірні пагони, які під кінець сезону мають свої кореневища, здатні незабаром дати нові відростки.

У третій рік вже і дочірні пагони мають плодові гілки.

Малина розростається і захоплює ділянку - посадіть поруч ці рослини: вони не дозволять їй це робити

Ось таким чином відбувається процес розростання малини. Зрештою, материнське стебло гине, але завдяки численній сім’ї пагонів, рослина продовжує жити і захоплювати нову територію, якщо вчасно не втрутиться людина.

На допомогу прийдуть ось ці рослини

Є кілька рослин, які в конкурентній боротьбі з малиною за воду і корисні речовини, здатні запобігти захопленню малиною всієї території. Для цього треба оточити посадки малини цими рослинами.

Відмінно з таким завданням справляється щавель, оточивши ним малину, можна вирішити проблему за рахунок того, що поява нових відростків малини буде зупинено речовинами, які виділяє щавель.

Також малина поводиться скромно (НЕ розростається), якщо з нею сусідить квасоля, коріння її збагачують ґрунт азотом, який і буде перешкоджати розростанню малини. Справа в тому, що азот, який буде отримувати малина, змусить її всю «увагу зосередити» на формуванні зеленої маси куща, а не на розвиток кореневої системи.

Малина розростається і захоплює ділянку - посадіть поруч ці рослини: вони не дозволять їй це робити

Ще одна рослина мітлиця – здатна «втихомирити» малину. Посаджена між малиновими рядами мітлиця, не дає можливості молодим відростках малини не тільки отримати потрібну порцію світла сонця, але і вологу всю у них відбирає. Крім того, коріння мітлиці, які поглинають велику кількість поживних речовин, не залишають малиновим кореневим відросткам нічого для розвитку.

Ще способи зупинки розростання малини

Тим, кому не подобається ідея посадки навколо малини інших рослин, можна порадити інші способи, які також допоможуть обмежити прагнення малини розповсюдитись по всій ділянці.

Ось що рекомендується зробити, щоб позбавити малину можливості розростатися:

  • У момент посадки слід вибирати місце, через особливості якого малині буде важко розростися. Наприклад, можна посадити малину поруч з парканом, або з якою-небудь доріжкою, в результаті рослині буде дуже проблематично виходити за певні межі.
  • Після посадки, можна вирити навколо висаджених паростків канаву глибиною 25-30 см. Всі сили малини будуть зосереджені на розвитку коренів на виділеній їй території – перетнути цю канавку її коріння не зможуть.
  • Деякі вважають за краще споруджувати навколо посадки малини бар’єр з будь-якого відповідного матеріалу: шифер, листове залізо, панелі з пластика і т.д., вкопуючи цей «парканчик» на 25-35 см в глибину.
  • У літньому періоді треба регулярно вдаватися до обрізання, а якщо знадобиться, то й попрацювати лопатою.

Малина розростається і захоплює ділянку - посадіть поруч ці рослини: вони не дозволять їй це робити

Любителі малини, які не вважають розростання рослини великою проблемою, зазвичай залишають до осені найкращі пагони, для того щоб в кінці сезону пересадити їх в інше місце.

Приділяйте побільше увагу вашим малиновим посадкам, щоб вчасно вирішувати виникаючі проблеми і завжди мати гарний урожай смачної і корисної ягоди.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina