Навіщо капусту укладаю на бік в вересні

Сад, город, дача

Догляд за капустою у вересні потрібно міняти. У цей час у городників завдання не допустити розтріскування качанів, а також пошкодження врожаю шкідниками.

Тріснутий качан капусти не зберігається, його потрібно або відразу квасити, або використовувати в їжу. До розтріскування схильні середньопізні сорти капусти, а й пізня капуста з невеликого розміру може тріснути, якщо допускати помилки в догляді.

Далі мої правила догляду за капустою

1. В кінці серпня – у вересні капусту нічим не удобрювати. Якщо капуста виростила пишну розетку листя, а качан у неї маленький, то її можна підживити будь-яким калійним добривом, але великі качани годувати вже нічим не можна, щоб не спровокувати їх розтріскування. Азотні підживлення органікою і комплексні добрива з вмістом азоту використовувати в кінці літа або в вересні для зростання качанів не можна.

2. Полив капусти скоротити до мінімуму. У вересні настає прохолодна погода, тому волога довше зберігається в ґрунті, значить поливати капусту потрібно рідше, чим влітку. Полив капусти в кінці сезону краще робити поверхневий, не рясний.

Не можна допускати стрибків вологості ґрунту, наприклад, поливаючи грядки раз в тиждень, але рясно. Поливати капусту в кінці літа і у вересні потрібно тільки в жарку суху погоду через 1-3 дні дощуванням зверху, щоб зволожити тільки верхній шар ґрунту. Підтримувати оптимальну вологість ґрунту допомагає мульчування грядки.

Навіщо капусту укладаю на бік в вересні

3. Капусту в кінці серпня укладаю на бочок. Великі качани розкачують в різні боки, обриваючи корінці по колу, залишається тільки центральний корінь. За рахунок зниження кількості коренів рослини менше всмоктують вологу, в дощову погоду качани не наливаються швидко і не розтріскуються. Якщо у качана з’явилися перші ознаки розтріскування у вигляді розриву верхнього листя, то процедуру обриву коренів потрібно робити відразу навіть у суху погоду.

4. Листя у капусти не обриваю в кінці літа. Видаляю тільки нижні листки, які лежать на землі, пожовклі, які мають плями і пошкодження шкідниками. У вересні всі поживні речовини, вітаміни з листя перетікають в качан, капуста дозріває смачніша, соковитіша.

5. З шкідниками капусти доводиться боротися весь сезон. Качани, уражені шкідниками, не будуть зберігатися і часто бувають зіпсовані.

В кінці літа потрібно уважно стежити, щоб на капусті не з`явилася капустяна совка – це великий метелик сірого кольору, її гусениці великі темно-зеленого кольору можуть пробратися всередину качана, забруднюючи його екскрементами. Для захисту від метеликів капусту можна накрити спеціальною сіткою.

Навіщо капусту укладаю на бік в вересні

Слимаки як і совки люблять пробиратися всередину качана для харчування ніжними соковитими листками. Обов’язково рихлю землю навколо качанів, посипаю поверхню деревним попелом, піском, щоб слимаки не підходили до качанів. Щоб на капустяній грядці не оселилися слимаки, прибираю нижнє листя капусти, навколо не повинно бути бур’янів або сміття, щоб слимаки не ховалися днем під цими укриттями. По доріжках розсипаю тирсу, по сухій тирсі слимаки не люблять подорожувати і не пройдуть до капустяних грядок з інших місць.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina