Осінній догляд за гортензією: як правильно підготувати кущ до зими?

Сад, город, дача

Гортензія – рослина відносно невибаглива (деякі види не обрізають на зиму зовсім, залишаючи зимувати гілки прямо з засохлими шапками квітів), проте, навіть таким невибагливим рослинам потрібна увага і турбота від господаря. Від того, наскільки грамотно ви підготуєте кущі до холодів, буде залежати краса і пишне цвітіння гортензії наступного літа.

Як готувати до зимівлі велико листову гортензію?

Це сама «примхлива» гортензія з перерахованих вище видів. Готувати її до холодів можна почати вже з середини вересня. Для початку видаліть всі нижні листки (до середини пагонів) – цей захід дозволить швидше «дозріти» паросткам. Через пару тижнів можна внести фосфорно-калійні добрива.

У першій половині жовтня, не чекаючи серйозних морозцем ночами, гортензію починають вкривати. Не бійтеся, що рослина випріє, вона добре переносить умови підвищеної вологості. Зв’яжіть кущ і укрийте двома шарами спандбонда, не зайвим буде замульчувати область навколо кореневища тирсою, стружкою або іншими видами мульчі.

Осінній догляд за гортензією: як правильно підготувати кущ до зими?

Як готувати до зимівлі гортензію волотисту?

Волотиста гортензія більша за своїх побратимів, цвіте вона на пагонах нинішнього року, а тому легко зимує без укриття. Перед тим, як готувати кущ до зимівлі, зробіть санітарну обрізку пагонів, після – внесіть осінні добрива і замульчуйте (підгорніть) пристовбурні кола. У цьому полягатиме підготовка волотистої гортензії до зими.

Осінній догляд за гортензією: як правильно підготувати кущ до зими?

Як готувати до зими деревоподібну гортензію?

Деревовидні гортензії найлегші в догляді. Вони, також як і волотисті, цвітуть на пагонах нинішнього року, її можна і не вкривати на зиму, більш того, деякі садівники, щоб уберегти ніжні квіткові бруньки, не обрізають навіть шапочки суцвіть: вони служать як додаткові «сніго збірники» і утеплюють гілки.

Однак, врахуйте, що під вагою снігу гілочки можуть поламатися, тому найбільші суцвіття, все ж, краще видалити. Далі чинимо так само, як і з гортензією волотистою: підживлюємо і підгортаємо рослину.

Осінній догляд за гортензією: як правильно підготувати кущ до зими?

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina