Полуниця осінню – формуємо майбутній урожай. Що потрібно зробити в вересні

Сад, город, дача

Мабуть ніхто з дачників не буде сперечатися, що полуниця – найбажаніша ягода на ділянці. Смак стиглої полуниці неможливо сплутати ні з чим. А полуниця, вирощена своїми руками – в кілька разів смачніша, чим куплена на ринку.

Осінь вже на порозі і якщо на вашій ділянці росте ця чудо ягода – пора подбати про врожай наступного сезону.

А для майбутнього врожаю важливо дотримати нехитрі дії вже на початку осені. Чому саме зараз? Все просто. Світловий день вже став відчутно коротшим. Саме в цю пору у полуниці закладаються квіткові бруньки. Рослина активно накопичує живильні речовини. Від нас вимагається просто допомогти їй.

Отже, запам’ятовуйте основні моменти догляду за полуницею осінню.

Момент перший. Обрізка полуниці.

Дачники та городники, які вирощують полуницю, ламають списи в цьому питанні не один десяток років. Одні впевнені, що полуницю потрібно обрізати, що називається «в нуль», опоненти наполягають на тому, що після такої стрижки рослина витратить усі свої сили на нарощування нових листків і піде на зимівлю «слабкою».

Полуниця осінню - формуємо майбутній урожай. Що потрібно зробити в вересні

Ті, хто вирощують полуницю в промислових масштабах, зрізають листя відразу після плодоношення і до осені кущ встигає виростити нове листя. А якщо різати листя зараз, видаляється лише хворе і засохле. Обов’язково залишайте внутрішню розетку із зеленим листям. Дуже важливо не залишити на зимівлю полуницю зовсім без листя. Зелене листя захищають кущ від морозів.

Момент другий. Розпушування.

Ретельне. Особливо в міжряддя. Цим нехитрим агроприйомом знижуються вологовтрата за рахунок руйнування системи ґрунтових капілярів і поліпшується повітряний режим. Бур’яни теж видаляються. Якщо ваша полуниця була замульчована, стару мульчу обов’язково приберіть. У ній гарантовано живуть цілі колонії шкідників, які приготувалися до зимівлі.

Момент третій. Видаляємо вуса.

Вони з’являються під час збору врожаю. Рослина формує їх весь період вегетації. Обрізаємо вуса ножицями або секатором. Пам’ятайте: своєчасне видалення вусів посприяє формуванню великої кількості бруньок на наступний сезон.

Полуниця осінню - формуємо майбутній урожай. Що потрібно зробити в вересні

Момент четвертий. Полив.

Це дуже важливий момент у догляді за полуницею. З кінця серпня і до кінця жовтня проводимо не менше трьох поливів, загальним об’ємом до 40 літрів на 1 квадратний метр вашої плантації. Взимку посадки полуниці можуть загинути не від холоду, а від пересихання. Осінь звичайно багата дощами, але не у всіх. Особливо це актуально в цьому сезоні. Але якщо у вас йдуть рясні дощі, додатково поливати звичайно не потрібно.

Полуниця осінню - формуємо майбутній урожай. Що потрібно зробити в вересні

Момент п’ятий. Підживлення.

Полуницю підживлюють тричі на сезон: ранньою весною, після плодоношення і перед зимівлею. Осінню бажано використовувати саме органічне підживлення, після них земля стає розпушеною. Волога утримується довше.

Попіл – справжнє джерело калію і фосфору. «Припудрюємо» з розрахунку 150 грам на квадратний метр. Зелене добриво – шикарний вихід, якщо у вас немає коров’яку або пташиного посліду. Закладайте скошену траву (НЕ бур’яни) або порізані сидерати в міжряддя і присипте землею.

Можна провести позакореневе підживлення полуниці розчином сечовини. 60 грам на 10 літрів води – і обприскати по листу. Це посприяє закладці неабиякої кількості квіткових бруньок. Крім того, такий розчин захистить від шкідників, допоможе впоратися з паршою. Пурпурною плямистістю і іншими інфекціями.

Провівши такий комплекс заходів, ви допоможете своїй полуниці навесні віддати всі сили не на відновлення після зими, а на активне зростання майбутнього врожаю.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina