У яких помідорів з’являються “жовті плечики” і чому

Сад, город, дача

У липні починають дозрівати перші помідори, ми з радістю пробуємо урожай, оцінюючи результат своєї праці. На жаль, деякі помідори визрівають з жовтими плічками. Хвороба це або наслідок неправильного догляду за помідорами, розповім в цій статті.

Помідори з жовтими плічками при розрізі мають соковиту м’якоть знизу, і жовте волокнисте щільне кільце зверху, яке доводиться зрізати. Це не сортове забарвлення помідора і не сонячний опік, так як жовті плечики з’являються рівномірно по всьому колу плодів на нижніх або на верхніх гронах, не залежно дозрівають плоди під сонячними променями або в затінюванні.

Проблемою появи жовтих плічок в основному страждають старі сорти помідорів з великими плодами – Бичаче Серце, Мазаріні, Батяня, Рожевий слон і інші. Ці сорти заслужили нашу любов і визнання, але треба визнати, що за багатьма якостями – стійкістю до хвороб і несприятливих умов вони програють помідорам гібридам.

Настає спека або прохолодна дощова погода сортові помідори реагують – скидаючи квіти, плоди дозрівають з жовтими плічками і починають з’являтися різні хвороби на листі. В точно таких же умовах помідори гібриди дають урожай стабільно, вони відмінно в’яжуть, їх плоди дозрівають один до одного без жовтих плям і менше хворіють.

Можна багато готувати про причини, які викликають появи жовтих плічок у сортових помідорів – це спека, перепади температури, перелив або недостатній полив рослин, неправильна схема підживлення з нестачею калію або надміром азоту.

У нас на грядці помідори з жовтими плічками дозріли тільки на декількох рослинах старих сортів – Мазаріні і Батяня, всі інші помідори, що ростуть поруч інші сорти і гібриди, дозрівають без плям. Що вплинуло на ці рослини – спека в червні і в липні по тижню +35, а в теплиці +40 або інші чинники.

  1. Щоб інші плоди на рослинах визрівали нормально, то проведемо підживлення калієм, використовуючи сірчанокислий калій (1 столова ложка на 10 літрів води і полив 1 літр під корінь).
  2. Можна використовувати монофосфат калію для позакореневого опрацювання (1 чайна ложка на 10 літрів води і обприскати по листю рано вранці або ввечері).

Чи варто відмовлятися від цих сортів? Може бути всі помідори замінити гібридами? За своїми спостереженнями можу сказати, що в різні роки один і той же сорт може показати різний результат. Якщо в цьому році помідори Мазаріні дозрівають з жовтими плічками не дуже великі, то в минулий рік цей сорт давав гарний смачний урожай рожевих плодів у формі витягнутих сердець.

У яких помідорів з'являються "жовті плечики" і чому

Тому повністю відмовлятися від сортових помідорів ми не будемо, але кількість сортових рослин буде обмеженим, так як помідори гібриди забезпечують нас врожаєм в роки з будь-якою погодою.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina