Захист капусти від шкідників: народні засоби

Сад, город, дача

Капуста дуже смачна й поживна, тому нею хочуть поласувати багато комахи-шкідники. Існує велика кількість хімічних інсектицидів для городу, але, якщо ви віддаєте перевагу екологічно чистим овочам, то слід скористатися давно відомими народними засобами для захисту врожаю.

Обробка капусти від шкідників проводиться регулярно. Необхідно пам’ятати, що обприскування не можна проводити при яскравому сонці. Кращий час для цього – вечір, коли сонячні промені втрачають свою активність.

Найбільш простими народними засобами вважаються:

Насті листя тютюну. Використовується як захист від хрестоцвітої блішки. Виготовляють такі ліки з розрахунку 200 г листя на десятилітрове відро гарячої води, настоюють 2-3 години і додають столову ложку рідкого мила.

Відвар з селери. Допомагає від капустяної мухи. Стебла селери кип’ятять у воді півгодини, потім настоюють до повного охолодження. Проціджують, додають рідке мило або півсклянки молока. Для обприскування розбавляють водою 1:5. На 4 кг стебел беруть 10 л води.

Розчин оцту. Відмінний засіб від хрестоцвітної блішки, найбільш простий у приготуванні. Необхідно розбавити склянку 9% оцту на десятилітрове відро води. Протестувати даний розчин на одному качані, якщо все нормально, продовжити обробку інших рослин.

Нашатирний спирт. Розчин нашатирного спирту відмінно знищує попелицю, капустянок, мурах і слимаків. У відро води додають 10 мг нашатирного спирту, заливають в лунки безпосередньо перед посадкою капусти. Рекомендується додавати не більше півлітра на кожну ямку.

Ромашка аптечна. Позбавляє капусту від попелиці і гусениць. Кілограм квітів ромашки заливають відром гарячої води і настоюють до повного охолодження. Розбавляють до 40 л і додають 120 г мила.

Мульча. Від слимаків дуже ефективний спосіб – це мульчування ґрунту, яку найкраще проводити хвойними голками або яєчною шкаралупою. Обробка ґрунту попелом навколо розсади капусти не тільки відлякає слимаків, але і добре удобрить рослину.

Захист капусти від шкідників: народні засоби

Захист капусти від шкідників – трудомісткий, але необхідний процес, якщо ви хочете отримати гідний урожай.

Існує ще безліч способів, у кожного досвідченого городника припасені свої особисті методи. При виборі способу, прийнятного для вас, необхідно враховувати склад ґрунту, вологість, кліматичні умови і безпосередньо місце зростання капусти.

І, найголовніше, скільки часу ви можете приділити своєму городу. Можна легко і просто купити дезінсектор, обприскати город і забути про шкідників до закінчення сезону, а можна, не шкодуючи сил і часу, застосовувати екологічно чисті обприскування і не замислюватися про наявність хімічних засобів в вирощених плодах.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina