Жовтень – найкращий час для обрізки троянд. Коли і як правильно зробити процедуру?

Сад, город, дача

Обрізка – один з найважливіших етапів в осінньому догляді за трояндами. Майже не обрізають лише троянди плетисті, але це, повторюся, лише «майже» – так чи інакше все одно частину пагонів доведеться видалити. А от всі інші трояндочки обрізати потрібно – якщо ви, звичайно, дбає за здоров’я і красу ваших вихованців.

Найголовніше питання, яким задаються квітникарі, особливо початківці – це питання «коли». Коли вже можна почати обрізку троянд (і не тільки, до речі, троянд. Разом з трояндами можна половину саду обрізати: плодові та декоративні чагарники і дерева)? Занадто рано готувати троянди до зимівлі дуже небезпечно: трохи потеплішає, і рослини випустять свіжі пагони, що в перед зимою не потрібно зовсім. Занадто пізно обрізати троянди теж не слід: виходжувати кущі після перших серйозних морозів задоволення сумнівне. Так коли? Як вгадати?

Вірні терміни осінньої обрізки троянд

Коли обрізати трояндочки – підкаже погода за вікнами, а, точніше, спостереження та відстеження прогнозу погоди. Найбільш підходящим часом будуть ті терміни, коли ночами встановиться стійкий мінус – від п’яти до нуля градусів морозу. Ці показники будуть оптимальними. Не бійтеся зниження температури на ці значення – троянди не такі вже й пестуни, вони витримують такі умови.

Якщо виходити з статистики, то період з середини жовтня до середини листопада (в залежності від регіону, де ви проживаєте) стане найоптимальнішим в цьому сенсі.

Жовтень - найкращий час для обрізки троянд. Коли і як правильно зробити процедуру?

Як обрізати троянди?

Різні види троянд обрізають по-різному, у кожної з різновидів є свої нюанси.

Нижче коротко опишу принципи обрізки найпопулярніших видів троянд:

1. Кущові троянди осінню ретельно проріджують, залишаючи на зиму лише 3-5 сильних, дієздатних пагона на яких, в свою чергу, повинно залишитися 7-8 вічок.

2. Плетисті троянди відрізняються тим, що їх пагони – тонкі і гнучкі, а суцвіть, хоч вони і менше за розміром, буває дуже багато. Ще одна особливість плетистих троянд – це їх здатність видавати бутони лише на пагонах другого року життя. «Відцвілі» гілочки повторно цвісти вже не будуть – тому їх слід видалити. Також видаляються сухі, пошкоджені і хворі пагони.

Жовтень - найкращий час для обрізки троянд. Коли і як правильно зробити процедуру?

3. Розкішні букетні троянди флорибунда потребує обрізання, як ніякі інші трояндочки. Їх відмінна риса – це поява бутонів на пагонах нинішнього року. Тому і обрізка буде дещо іншою. Для підтримки гарного цвітіння застосовуємо «комбіновану» техніку, обрізаючи половину пагонів на 10 бруньок, а другу половину радикальніше, залишаючи лише по 3 бруньки.

4. Чайно-гібридні троянди обрізаємо наступним чином: спочатку слід видалити пошкоджені пагони, після вкоротити до 2 бруньок у висоту слабкі, тоненькі пагони, а міцні, дієздатні гілки обрізаємо на половину висоти.

Жовтень - найкращий час для обрізки троянд. Коли і як правильно зробити процедуру?

5. Ґрунтопокривні трояндочки мають здатність швидко перетворити галявину, де вони ростуть, в розкішний квітучий килим. Роботи з ними досить багато:

  • Спочатку видаляють всі пагони, що цвіли в цьому році;
  • Прикореневі пагони слід прищипнути і пришпилити до ґрунту;
  • На бічних пагонах залишають по 2-3 бруньки;
  • Пошкоджені гілки і ті, що ростуть усередину куща, загущуючи рослину, також слід видалити.

Жовтень - найкращий час для обрізки троянд. Коли і як правильно зробити процедуру?

Після обрізки троянди слід підгодувати і провести профілактичну обробку проти комах і захворювань, а вже після всіх проведених процедур пора подумати і про укриття троянд на холодний період року.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina