Знезараження грядок після збору врожаю

Сад, город, дача

Прийшла осінь, погода особливо не балує. То сипле дощами під час збирання врожаю, а то лякає перепадами температур, особливо вночі. Але роботи в саду і городі ніхто не відміняв, а значить саме час нагадати про таку процедуру, як знезараження ґрунту.

Так-так, як би нам не хотілося відпочити після інтенсивного збору і переробки врожаю, а прислів’я щодо гірки і саночек ніхто не відміняв. Назвався городником – ніхто за тебе цю роботу не зробить.

Що ми робимо в першу чергу?

Правильно – наводимо грядки в порядок. Всі. І в теплиці і у відкритому ґрунті. Прибираємо всі рослинні залишки. Ніколи не залишайте цю роботу до весни. Що з ними робити – це вже питання ваше. Хтось без жалю до сусідів спалює бадилля і бур’яни, а хтось стежить, щоб все вирощене на городі в землю і повернулося. У вигляді перегною.

Знезараження грядок після збору врожаю

Друга дія, не менш важлива.

Грядки звичайно ж потрібно розпушити. НЕ перекопати, а саме розпушити. Сантиметрів на 10 буде достатньо.

У кого ґрунт легкий – шикарно підійде легкий інструмент (сапа, плоскоріз). Кому що зручніше. Там, де земелька важка – не обійтися без лопати. На пів штика, але грунт не перевертається. І в обов’язковому порядку розрівнюємо грядки граблями. Горби і ямки нам ні до чого.

Всі ці танці з бубном потрібні нам для того, щоб усунути в верхньому шарі ґрунту будь-які патогенні мікроорганізми з хвороботворними грибками.

Дія третя – обробка.

Грядки звичайно ж потрібно після розпушування обробити біологічними фунгіцидами. Фітоспорін, Бактофіт, Тріходермін. Живі мікроорганізми, що входять до їх складу обов’язково придушать хвороботворні патогени. Можна, звичайно, і мідним купоросом, але він чудово накопичується в ґрунті.

Деякі наші читачі пишуть в коментарях – мовляв Біофунгіциди дорогі, в наших магазинах-аптеках таких препаратів не знайти. Спеціально для цього випадку і нагадаємо рецепт. Якщо хтось користується своїми, перевіреними засобами – користуйтеся на здоров’я. І якщо поділитеся в коментах своїм досвідом – величезна вам мерсі.

Ну, а ми розповімо рецепт, як приготувати надоцтову кислоту – надзвичайно сильний засіб для дезінфекції, який володіє високим окислювальним потенціалом проти різних мікроорганізмів.

Знезараження грядок після збору врожаю

Беремо один літр звичайного 9% оцту і 200мл 3% перекису водню (чотири аптечних флакона по 50 мг), цього буде цілком достатньо для обробки вашої ділянки. Змішуємо в великій п’ятилітровій пластиковій баклажці, в звичайній трилітровій банці, що знайдеться під рукою, головне, щоб ємність добре закривалася. Струснули гарненько і залишили на тиждень -10 днів в темному місці.

Отримали матковий розчин. Один стакан суміші розводимо в 10-літровому відрі з водою. Зарядили в обприскувач і рясно пройшлися по ґрунті в теплиці або грядках в городі. Немає обприскувача – не біда. Пролийте грядки з лійки. Гілки і стовбури дерев можна окропити віником. Гілки повинні бути без листя, але якщо листя вже приготувалися до останнього польоту – можна і по листю.

Знезараження грядок після збору врожаю

Важливо! Надоцтова кислота відмінно реагує з металами, навіть кольоровими. Подбайте про захист металевих частин теплиці. Обприскувач можна потім промити з додаванням соди, нічого страшного з ним не станеться.

З ґрунтом теж нічого не трапиться. Передбачаючи дискусію в коментах – ґрунт не закислиться. Просто тому, що розчин оцтової кислоти сильно розбавлений.

Знезараження грядок після збору врожаю

До того ж вона відмінно поглинається бактеріями ґрунту. Оцтова кислота органічна, а не мінеральна. Звичайно якщо ви не наллєте тонну на один м2. Розчин розкладеться на кисень, воду і двоокис вуглецю. Іншими словами – екологічно безпечний засіб.

При бажанні, через тиждень можна пролити оброблену ділянку триходерміном і т.д., щоб внести в грунт живі мікроорганізми. А ще через день-другий можна і потрібно посіяти сидерати. Які – розповімо наступного разу.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina