Дієві способи зберегти часник до весни в домашніх умовах

Поради

Сьогодні ми поговоримо про те, як можна зберегти часник до самої весни, розглянемо кілька дієвих способів.

Підготовка до зберігання

Зберігатися протягом тривалого часу можуть тільки правильно зібрані овочі, які пройшли певну підготовку. Перш за все, прибирати часник з грядки потрібно тільки тоді, коли він повноцінно визрів.

При цьому слід проявляти максимальну акуратність і намагатися не пошкодити голівки. Викопаний урожай слід на кілька днів залишити на просушку, розмістивши його в один шар в сухому приміщенні.

Далі слід обрізати листя, залишивши кореневу шийку довжиною не більше 4 см (обрізка не проводиться при зберіганні часнику в косах). Так само слід прибрати і зайву луску, не пошкодивши при цьому захисні лусочки.

На завершення слід підрізати коріння і відправити головки на 7 днів в прохолодне приміщення.

Тепер можна провести сортування часнику. Для зберігання придатні тільки щільні головки з сухими і ламкими лусочками, зубчиками без пустот, які не мають ознак псування або захворювання.

Дієві способи зберегти часник до весни в домашніх умовах

Оптимальні умови для зберігання часнику

Часник має зберігатися в приміщенні, де вологість повітря знаходиться в межах 50-70%. Якщо цей показник вище, то головки незабаром загниють.

При зберіганні часнику в квартирі необхідно розміщувати його подалі від нагрівальних приладів і систем опалення. Важливо захистити його від надмірного тепла та доступу сонячного світла.

Зберігання в косах

При даному способі листя часнику не зрізають. З них плетуться коси. Спочатку береться три головки, після чого поступово вплітаються інші. В результаті вийде приваблива плетенка, яка до того ж, відмінно впишеться в інтер’єр кухні. Її слід підвісити до стелі. При цьому важливо подбати про те, щоб така часникова коса перебувала в прохолодному і темному місці.

Дієві способи зберегти часник до весни в домашніх умовах

Зберігання в тирсі

Необхідно взяти коробку або ящик, насипати на дно тирсу, поверх яких розкласти шар часнику. Рясно пересипати овочі деревною стружкою і викласти головки аналогічним чином до заповнення ємності.

Зберігання в борошні

Для такого способу зберігання часнику підійде будь-яка ємність, банка або наприклад каструля. Часник викладається шарами, кожен з яких пересипається борошном. Тара обов’язково накривається кришкою і забирається на зберігання в шафу чи комірчину. Борошно буде прибирати надлишкову вологу, але при цьому не дасть голівкам пересохнути.

Зберегти часник до наступного сезону – завдання цілком реальне. Головне, правильно зібрати урожай і підготувати його. Запропоновані способи зберігання дозволять Вам мати ароматну пряність під рукою до самої весни!

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina