Що робити, щоб овочі та фрукти зберігати свіжими до самої весни?

Поради

Щоб зібраний урожай зберігався всю зиму і не псувався, давно придумано десятки хитрощів, в ефективності яких багато дачників переконалися особисто. Бажаєте, щоб Ваші фрукти та овочі зберігалися місяцям? Тоді ця стаття для Вас!

Морква та картопля

Щоб морква зберігалася до весни, збирайте її не в спекотну, а в холодну погоду. Поміщайте її в картонні ящики та присипайте піском. Щоб убезпечити врожай від шкідників та хвороб, його слід піддати термообробці. Якщо у Вас мало піску, його можна замінити тирсою. Для 1 кг моркви їх потрібно приблизно 500 грам.

А ось щоб довго зберігати картоплю, але льоху у Вас немає, поміщайте її, наприклад, на заскленому балконі. Щоб бульби погано проростали, покладіть їх в ящики, і помістіть у кожну тару по 4-5 яблучок. Яблука можна замінити горобиновим листям. Враховуйте і те, що оптимальна температура для зберігання картоплі – 5-10 градусів тепла.

Помідори та яблука

Щоб помідори довго залишалися смачними та свіжими, є два перевірені часом народні методи. Перший полягає в тому, щоб свіжі помідори перед укладанням на зберігання занурити в розчин з желатину, яєчного білка та кухонної солі. Дайте плодам висохнути і покладіть на зберігання. Помідори можуть зберігатися щонайменше 6 місяців.

Ще один хороший метод полягає в тому, щоб взяти простерилізовані 3-х л банки та помістити в них помідори середнього розміру. Томати присипаються сухою гірчицею, а ємності закриваються пластмасовими кришками.

Щоб яблучка зберігалася до весни, віддавайте перевагу лише пізнім сортам. Плоди, які впали, використовувати не слід. Загорніть яблука в аркуші газети і покладіть їх у картонний ящик. Якщо плоди брудні, обітріть їх ганчіркою.

Гарний варіант довгого зберігання яблук – помістити їх в ящики і засипати лушпинням цибулі або тирсою. Укладаючи плоди, стежте, щоб вони не стикалися один з одним.

Гарбуз та капуста

Якщо Ви збираєтесь укласти на зберігання капусту, розміщуйте її так, щоб качани не стикалися один з одним. Якщо ви плануєте розміщувати її на балконі, загортайте капусту в харчову плівку.

Маючи намір зберігати гарбузи, віддавайте перевагу плодам з товстою шкіркою. До речі, тим гарбузам, які Ви збираєтеся покласти на зберігання, залиште корінець довжиною 15-20 см. Не кладіть їх у холодильник. Найкраще розміщувати їх у сухому приміщенні. Оптимальна температура – 18-20 градусів.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina