Легкий спосіб, як за 7 хвилин зробити тюль білосніжною. НЕ вірила, поки сама не спробувала, показую

Поради

Кожна домогосподарка знає, що тюль це досить таки проблемне місце. Адже хочеться щоб вона була красивою і білосніжною. Менше ніж за рік тюль в моєму будинку набуває неприємного відтінок. Хочеться повернути їй колишню білизну, але до недавнього часу я не знала як це зробити.

Добре що в мене є моя бабуся. Вона пам’ятає дуже багато хитрощів. І причому всі ці хитрощі дуже дешево обходяться. Я думаю ви теж хотіли б дізнатися цей секрет моєї бабусі.

Зараз я вам розповім. 7 хвилин і ваш тюль стане, як нова.

Етап перший – солимо.

У таз набираємо теплої води. Температура скажімо так – комфортна для купання. Гарячу воду краще не використовувати. Від гарячого прання тюль жовтіє, стає жорсткою і дає усадку.

У воді розчиняємо три з гіркою ложки солі. Рукою мішаємо, щоб сіль повністю розчинилася. Закладаємо в підсолену воду штори на годину. І потім просто споліскуємо. У солоній воді бруд легше відходить від тканини.

Етап другий – намилюємо

Далі намилює господарським милом. Можна бруском, можна рідким. Тверде вважається більш ефективним, тому що там більший відсоток лугу. Мило відмінно справляється з будь-якими плямами, жиром і повністю усуває сірий відтінок.

Після намилювання перемо в теплій воді. Важливо добре виполоскати мило.

Етап третій – «маринуємо»

Щоб надати шторам блиск, ми замочимо їх в оцті. Знадобитися білий 9%. У таз наливаємо воду і велику ложку оцту. Потім кладемо фіранки і залишаємо на 5-7 хвилин.

Етап четвертий – відбілюємо

Для того, щоб зробити фіранки білосніжними, потрібно синька. На таз води ллємо пів чайної ложки або половину ковпачка. Важливо добре розмішати, щоб вода була рівномірно блакитного кольору. Інакше якщо «грудочка» синьки потрапить на тканину, то буде пляма.

Фіранки від оцту не полоскаємо, а відразу відправляємо в таз з синькою. Це посилить ефект. Потрібно, щоб у розчині фіранки полежали десять хвилин. Потім в цьому ж блакитному розчині їх потрібно трохи прополоскати, після прополоскати в чистій воді і повісити стікати.

Якщо не хочеться робити все вручну, синьку звичайно можна додати і в пральну машину, в відсік для кондиціонера. Тут вже знадобитися чайна ложка або повний ковпачок. Але є нюанс – а раптом синька не розчиниться рівномірно і залишиться пляма. Тому краще прати руками, або перш ніж лити синьку в машину, процідити її через ватний диск.

Є одне слово, яким можна охарактеризувати, як будуть виглядати штори після такого прання – бездоганно.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina