Зберігаємо кабачки до Нового Року свіжими. Це дуже просто, ділимося секретами

Поради

Всім дачникам і городникам привіт з полів! Сьогодні ми поговоримо про кабачки. Сказати, що цей городній житель дає величезні врожаї – це нічого не сказати. Навіть початківці городники не без гордості хваляться урожаєм.

А що робити, коли на консервацію цього овоча сили вже брати ніде? Правильно, закласти на зимове зберігання. У нас наприклад кабачкові оладки з молодих плодів присутні в меню щодня і не набридають. Ікри вже закрили стільки, що вистачить і собі і дітям з онуками.

Поділимося з вами порадами зі зберігання кабачків як мінімум до нового року. А зберігати їх можна і в погребі і в квартирі і в приватному будинку. Вибираємо правильні сорти і дотримуємося всіх умови зберігання.

Отже, запорука майбутньої лежкости кабачків складається в правильному виборі сорту. Купуючи насіння кабачків для закладки під зиму, орієнтуйтеся на зимові сорти. Досить часто прям на пачці є позначка – «підвищена лежкість».

Ну, а тепер головний секрет.

Вибираємо кабачок для закладки не перезрілі. Плодоніжку обов’язково зрізаємо якомога довше, щоб не допустити потрапляння збудників хвороб і загнивання плоду. НЕ менше п’яти сантиметрів. Зрізаємо в суху погоду, ні в якому разі не миємо. Якщо на кабачку є земля, акуратно обтрушуємо і змахуємо її сухою ганчіркою.

Секрет номер два. Краща температура для зберігання кабачків 5 12 ° С, підвал – саме те. Власникам таких приміщень можна позаздрити. Всього лише і треба під кабачки постелити соломку на дерев’яній полиці, та простежити, щоб вони не торкалися однин одного. Підійдуть і пластикові ящики з під фруктів. Ставимо їх один на одного і ось вам імпровізований комод для зберігання.

Обов’язкова умова – наявність градусника і регулярне провітрювання приміщення.

Зберігаємо кабачки до Нового Року свіжими. Це дуже просто, ділимося секретами

Ну, а у кого місця не так багато, можна застосувати «бабусину хитрість». Пам’ятайте, як зберігали раніше цибулю? Ось-ось, колготки вам на допомогу, правда кладемо по одному кабачку в кожну «ногу», щоб вони не торкалися одне одного.

А що ж робити тим дачникам, у кого немає крім власної квартири більше ніяких приміщень? Та й на дачу взимку не наїздишся. Підійде утеплений балкон, антресолі над вхідними дверима або комора. Перегородки між плодами з картону, солома або звичайні газети захистять в разі чого сусідні кабачки, якщо раптом один з них «захворіє». Перевіряйте свій склад регулярно.

Холодильник звичайно гарна річ, але чи багато туди влізе? А ще пам’ятайте, що більше чотирьох місяців зберігати ваш делікатес не варто. Зовні звичайно все буде красиво, а ось смакові якості будуть вже не ті.

У нас в минулому році кабачки в підвалі долежали до весни. Красиві, очей не відірвати. Але довелося поділитися з сусідською свиня, вона була вдячна.

А як ви зберігаєте свій урожай кабачків взимку? Поділіться з читачами в коментарях, ваш досвід теж може кому-небудь стати в нагоді!

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina