Що посадити після помідорів в наступному сезоні

Поради

Кожен городник, навіть початківець, знає, що таке сівозміна. Принаймні чув таке слово. Біда в тому, що знати то знає, та не кожен застосовує.

А тим часом основний принцип сівозміни – свідоме чергування городніх культур при посадці. Візьміть собі за правило – планувати свої посадки на наступний сезон ще осінню. Після збору врожаю.

Що посадити після помідорів в наступному сезоні

Ідея не нова, їй вже не одна тисяча років. Ще древні єгиптяни чергували посіви на полях, селяни древньої Європи застосовували двопілля, а наші предки ділили свої наділи на три частини, залишаючи одну під парами.

Грамотна заміна культур – основа основ. Вона дозволяє нам боротися з різними шкідниками і хворобами рослин. Адже рослини мають і різні потреби в корисних речовинах і уражаються різними болячками. Наше завдання не тільки отримати урожай, але і не дати паразитам і хворобам закріпити свої позиції на ділянці. Навіть бур’янами можна «керувати». Ті ж картопля, гарбуз і помідори, горох і капуста залишають за собою порівняно чисті площі на наступний сезон.

Що посадити після помідорів в наступному сезоні

Правильна зміна культур дає нам можливість відновити землю-годувальницю. А про «пари» забути. І не старатися з хімією.

Сьогодні піде мова про помідори.

Не будемо вдаватися в агротехнічні хитрощі, які дозволяють вирощувати помідори на одному місці до трьох років. Рано чи пізно урожай подрібнює, земля виснажується а ризик зараження її фітофторою зростає. До речі однією з ознак, що пора міняти дислокацію – якраз наявність хвороб, які вражають помідори.

Помідорчики дуже люблять азот, а поживні речовини з ґрунту споживають середньо. За рахунок таких показників вони – нормальні попередники для більшості овочів, мабуть крім тих, з якими ділять загальні болячки.

Отже, запам’ятовуйте, що дозволяється садити після помідорів:

  • розкішно буде рости зелень, будь-яка;
  • всі бобові відмінно наситять ґрунт азотом;
  • часник і цибулю відмінно посадити після помідорів. Вони ще й ґрунт знезаразять;
  • кабачки будь-яких сортів прекрасно ростуть після помідорів;
  • капуста всіх видів. Вона байдужа до помідорових захворювань і їй не потрібно багато азоту з ґрунту;
  • відмінно підуть всі коренеплоди (буряк, редька, морква, редис). Вони своїми більш глибоким корінням, дістануть ті поживні речовини, до яких не дотяглися в ґрунті помідори.

Що посадити після помідорів в наступному сезоні

Які рослини категорично не садимо після помідорів на наступний сезон:

  • однозначно всі пасльонові. Картопля, баклажани, перець і фізаліс. Умовно кажучи все що «понюхав» колорадський жук). А якщо серйозно – одні й ті ж захворювання і однакові потреби в корисних речовинах землю «виснажують» однаково.
  • під забороною баштанні. Теж все прозаїчно. У цих рослин коріння залягають на одній глибині і ґрунт виснажують так само.
  • полуницю. НЕ найкращий варіант посадки після помідорів. Фітофтора з ґрунту заразить ягідку швидше, ніж ви про це подумаєте. Полуницю взагалі бажано посадити на найбільш відновленій після минулого сезону ділянку. Їй рости на одному місці чотири роки.

Що посадити після помідорів в наступному сезоні

Ну і звичайно, повернути помідори на первісну грядку бажано року через три. І краще розпланувати так, щоб за сезон до помідорів на цьому місці росли цибуля з часником. Або горох-квасоля з капустою.

Обов’язково посадіть осінню сидерати. Вони дадуть ґрунті перепочинок і наситять корисними речовинами, ну про це наступного разу.

Оцініть
( Поки що оцінок немає )
Поділіться з друзями
iUkrayina